Rainlendar: Kalendarz, organizer czy coś więcej? - www.srebniak.pl
Rainlendar: Kalendarz, organizer czy coś więcej?
19 stycznia 2013
Rainlendar2 to zdecydowanie najlepszy organizer z jakiego miałem przyjemność korzystać. Wyświetla się na pulpicie i jest w pełni konfigurowalny – wyświetlamy tylko to co chcemy i jak chcemy. Oprócz zadań normalnego kalendarza pozwala w zależności od zainstalowanych skórek wyświetlać listy Todo, zegary, program TV czy prognozę pogody. Dodatkowo wspiera format iCal co pozwala na łatwą integrację z telefonami, innymi komputerami oraz Google Calendar.
Instalacja
Program pobieramy ze strony www.rainlendar.net. Pobieramy wersję Lite(darmową) lub Pro(płatna) odpowiednią dla naszego systemu (Windows, Mac OS X lub Linuks).
Jeśli nie potrzebujemy integracji z Google Calendar oraz kalendarzy dzielonych przez sieć – wybieramy wersję Lite.
Standardowo paczka .deb rozpakowuje program w /usr/lib/rainlendar2/.
Pierwsze wrażenie
Rainlendar2 powinien pojawić się w naszym menu od razu po instalacji. Jeśli go nie ma – wpisz w terminalu rainlendar2. Aplikacja po uruchomieniu nie powala. Jest estetyczna ale przeźroczystość przy jasnych tapetach od razu sugeruje zmianę skórki z Shadow4 na inną. Cieszy to, że od razu mamy w pełni działający program z kalendarzem, listą wydarzeń i listą ToDo.
Konfiguracja
Konfiguracja odbywa się poprzez panel Opcję. Polecam dobrze przejrzeć kartę ogólnę oraz Skróki->Zaawansowane. Pozwala ona, na korzystanie z różnych elementów z różnych skórek. Ciekawa i przydatna opcja.
Rainlendar na konkretnym pulpicie
Jeśli chcemy, aby Rainlendar uruchamiał się na konkretnym pulpicie, wystarczy odznaczyć opcję „Pokaż na wszystkich pulpitach” w Opcję -> Zaawansowane -> Ogólne i skorzystać z tego poradnika.
Skórki
Skórki możemy pobrać ze strony rainlendar.net.
Mamy tam do dyspozycji sporą kolekcję, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Większość funkcjonalności typu: Program TV czy prognoza pogody jest zależna od skórek!
Mi wystarczyła standardowa skórka Savannah. Prosta i przejrzysta.
© 2021 Więcej informacji
o mnie